Zakres obowiązków kierownika hotelu – wzór

17 

Kierownik hotelu – inaczej menadżer hotelu – jest jedną z najważniejszych osób w całym zespole, gdyż odpowiada między innymi za nadzór nad bezpieczeństwem, organizowanie sprzątania, czy strategię cenową. To do jego zadań należy również dbanie o to, aby goście dobrze czuli się w obiekcie, a nawet udzielanie im rabatów, które zachęcą ich do ponownych odwiedzin. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy zakres obowiązków kierownika hotelu – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jaki jest zakres obowiązków kierownika hotelu?

Zakres obowiązków kierownika hotelu określa się zarówno w umowie o pracę, jak i w ofercie pracy. Do przygotowania takiej listy obowiązków możesz wykorzystać nasz wzór zakresu obowiązków kierownika hotelu, opracowany w maksymalnie szczegółowy sposób – można dostosować go do swoich potrzeb.

Zasadniczo, menadżer hotelu powinien:

  • zarządzać personelem,
  • planować przyszłe operacje, takie jak remonty, konserwacje,
  • odpowiadać za obsługę klienta, działania marketingowe, utrzymanie odpowiednich standardów,
  • dbać o bezpieczeństwo w obiekcie,
  • opracowywać strategię rozwoju,
  • odpowiadać za rekrutację, szkolenia, motywowanie pracowników, 
  • dbać o samopoczucie gości. 

Z tego względu osoba, którą zatrudnia się na stanowisku kierownika hotelu, powinna odznaczać się wysoką kulturą osobistą, potrafić rozwiązywać konflikty, umieć działać pod presją, znać języki obce, a także być doskonale rozeznaną w branży hotelarskiej.

Jakie zadania ma kierownik hotelu?

Przykładowy zakres obowiązków kierownika hotelu może być bardziej lub mniej szczegółowy, jednak powinno wynikać z niego, że menadżer jest osobą odpowiedzialną za zarządzanie obiektem i pracownikami w nim zatrudnionymi. Jego rolą jest bycie liderem i strategiem.

Kierownik ma wspierać pracowników i pilnować świadczenia usług na wysokim poziomie. Osoba ta odpowiada nie tylko za nadzór, ale również za atmosferę. Dobrze więc, jeśli jest charyzmatyczna, łatwo zyskuje zaufanie, potrafi przewodzić, ale też szanować innych.

Wskazane jest, aby kierownik hotelu nie bał się odpowiedzialności i potrafił wykorzystywać w jak największym stopniu potencjał ludzki.

zakres-obowiazkow-kierownika-hotelu-wzor
Zakres obowiązków kierownika hotelu - wzór
17