Pismo do Straży Miejskiej – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Pismo do straży miejskiej może być pismem z wyjaśnieniami, odwołaniem od mandatu czy skargą. W każdym przypadku należy zatem oznaczyć je tak, aby organ wiedział, o jakie pismo chodzi nadawcy. Jeśli dokument dotyczy odwołania od mandatu, należy posłużyć się informacjami ujętymi na takim kwicie, podając numer mandatu, datę jego wystawienia i dane ukaranego. 

Niezależnie od rodzaju przygotowywanego pisma do straży miejskiej, dokument powinien zawierać opis sytuacji. W przypadku odwołania będzie to wyjaśnienie, dlaczego mandat został nałożony bezzasadnie, a w przypadku skargi opis stanu faktycznego.

W zależności od rodzaju sprawy, treść takiego pisma będzie wyglądała nieco inaczej. Najczęściej sporządzane są jednak odwołania od mandatu za złe parkowanie, dlatego warto wiedzieć, że uzasadnieniem takiego odwołania może być między innymi powołanie się na nieszkodliwość popełnionego czynu. 

Odpowiednio sporządzone pismo do straży miejskiej można przesłać listem poleconym lub doręczyć osobiście. Należy pamiętać, że każdy rodzaj takiego pisma musi zawierać dane osobowe wnoszącego – anonimy pozostawia się bez rozpatrzenia.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma do straży miejskiej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Pismo do Straży Miejskiej – wzór

  1. Mariusz L.

    Polecam wzór dokumentu. Przydał się.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-strazy-miejskiej-wzor
Pismo do Straży Miejskiej - wzór
17