Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń myśliwską – wzór

17 

O pozwolenie na posiadanie broni myśliwskiej może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18. rok życia, nigdy nie była karana i posiada stałe miejsce pobytu na terenie kraju. Wniosek w takiej sprawie musi jednak stosowanie uzasadnić, odwołując się do obowiązujących przepisów.

Konkretne argumenty, jakie powinien zawierać taki wniosek wylicza ustawa o broni i amunicji. Zgodnie z jej zapisami, pozwolenie na broń myśliwską wydawane jest osobom, które potrzebują takiej broni do celów łowieckich – do polowań.

Wystarczy napisać zatem, że wnioskodawca potrzebuje broni myśliwskiej do celów łowieckich, aby pismo mogło być uznane za uzasadnione. Poza tym, w treści takiego pisma należy wskazać, o jaki rodzaj i jaką ilość broni ubiega się wnioskodawca. 

Warto pamiętać, że oprócz wniosku o pozwolenie na broń, osoba zainteresowana takim pozwoleniem potrzebuje także zaświadczenia lekarskiego i orzeczenia psychologicznego potwierdzających brak przeciwwskazań do wydania pozwolenia na broń, a także pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego i praktycznego, który poświadcza znajomość przepisów prawa oraz umiejętność posługiwania się bronią.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o pozwolenie na broń myśliwską, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń myśliwską – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-pozwolenie-na-bron-mysliwska-wzor
Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń myśliwską - wzór
17