Zwrot kaucji gwarancyjnej – wzór pisma

(1 opinia klienta)

17 

Kaucja gwarancyjna znajduje zastosowanie w umowach o roboty budowlane. Służy zabezpieczeniu starannego i terminowego wykonania robót przez wykonawcę.

Po oddaniu określonego obiektu inwestor ma obowiązek dokonania zwrotu takiej kaucji. Jeśli nie dokona tego w ustalonym terminie, wykonawca może wystosować do niego pismo o zwrot kaucji gwarancyjnej. 

Kaucja zawsze pełni rolę zabezpieczającą. W przypadku umowy o roboty budowlane jej celem jest zagwarantowanie, że wykonawca wypełni swoje obowiązki starannie i zgodnie z wyznaczonymi terminami. Zasadniczo, kwota takiej kaucji to ustalony procent wartości całej umowy. Suma jest zatrzymana przez inwestora do momentu wykonania robót budowlanych. 

Na wniosek o zwrot kaucji gwarancyjnej inwestor powinien wypłacić wykonawcy pełną kwotę kaucji. Sporządzając wezwanie do zwrotu takich środków, warto przygotować między innymi protokół odbioru robót, a także wszelkie potwierdzenia zgodności z normami budowlanymi.

Dokument powinien uwzględniać także wartość kaucji, dane stron i oznaczenie umowy o roboty budowlane. Konieczne jest również wskazanie w nim terminu zwrotu i numeru konta do przelewu bankowego.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zwrot kaucji gwarancyjnej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Zwrot kaucji gwarancyjnej – wzór pisma

  1. Małgorzata Mank

    jestem zadowolona

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zwrot-kaucji-gwarancyjnej-wzor-pisma
Zwrot kaucji gwarancyjnej - wzór pisma
17