Pokwitowanie wpłaty / przyjęcia zadatku

17 

Zadatek bardzo skutecznie zabezpiecza wykonanie umowy. Może pełnić więc rolę opłaty rezerwacyjnej między innymi przy umowie kupna sprzedaży czy umowie najmu. Należy wiedzieć, że zgodnie z przepisami, zadatek zaliczany jest na poczet należności głównej, jeśli umowa zostanie zrealizowana.

Jeżeli zaś nie dojdzie do zawarcia umowy przyrzeczonej z winy strony, która zadatek wpłaciła, to druga strona ma prawo takie środki zatrzymać.

Natomiast w przypadku, kiedy to z winy strony, która otrzymała zadatek, nie doszło do realizacji postanowień umowy, strona, która wpłaciła pieniądze, ma prawo żądać zwrotu kwoty dwukrotnie wyższej. 

Ze względu na to, w jaki sposób zachowuje się zadatek w umowach rezerwacyjnych czy umowach przedwstępnych, warto dopilnować sporządzenia pokwitowania wpłaty zadatku. Dokument ten zabezpiecza interes obu stron.

Informuje o wysokości zadatku i tytule jego wpłaty. Pełni także rolę dowodową na wypadek, gdyby do realizacji umowy przyrzeczonej nie doszło. Pokwitowanie przyjęcia zadatku sporządza strona, która odebrała pieniądze – fakt ten potwierdza swoim podpisem.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pokwitowania wpłaty / przyjęcia zadatku, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pokwitowanie wpłaty / przyjęcia zadatku”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pokwitowanie-wplaty-przyjecia-zadatku
Pokwitowanie wpłaty / przyjęcia zadatku
17