Uzasadnienie wniosku o mieszkanie wzór

17 

Wniosek o mieszkanie może dotyczyć przydziału lokalu socjalnego lub komunalnego. Oba rodzaje mieszkań należą do zasobów gminy lub miasta i są przeznaczone dla osób potrzebujących, będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Niezależnie od tego, czy wniosek dotyczy lokalu socjalnego, czy komunalnego, pismo należy uzasadnić w podobny sposób. Wnioskodawca może powołać się zatem na wysokie koszty wynajmu i utrzymania mieszkania prywatnego, a także na własną sytuację finansową.

Wskazane jest również opisanie stanu technicznego obecnie zajmowanego mieszkania i podkreślenie jego niedostosowania na przykład do potrzeb małych dzieci, osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych. 

Uzasadnienie wniosku o mieszkanie powinno uwzględniać takie dane, jak kwota uzyskiwanych przychodów za okres ostatnich trzech miesięcy czy informacja o ewentualnych zaległościach czynszowych wobec wynajmującego aktualnie zajmowane mieszkanie. Warto pamiętać, że każde tego typu pismo rozpatrywane jest indywidualnie. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o mieszkanie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o mieszkanie wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-mieszkanie-wzor
Uzasadnienie wniosku o mieszkanie wzór
17