Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń kolekcjonerską – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Wniosek o pozwolenie na posiadanie broni kolekcjonerskiej wymaga uzasadnienia. Jednak w uzasadnieniu takiego pisma wystarczy powołać się na przepisy ustawy o broni i amunicji, które wyraźnie wskazują, z jakich ważnych powodów można ubiegać się o pozwolenie na posiadanie broni palnej.

Jeśli chodzi o broń kolekcjonerską, to argumentacja wnioskodawcy powinna odwoływać się do członkostwa w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim. Natomiast aby zostać członkiem stowarzyszenia, należy zwykle wypełnić deklarację członkowską, a także wpłacić składkę roczną i ewentualne wpisowe. 

Składając wniosek o pozwolenie na broń kolekcjonerską z uzasadnieniem, należy też stosownie go udokumentować. Do pisma trzeba dołączyć więc uchwałę o przyjęciu członka stowarzyszenia, którą zarząd podejmuje po otrzymaniu jego deklaracji członkowskiej i po wpłacie niezbędnych składek.

Należy pamiętać, że po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pozwolenie na broń kolekcjonerską posiadacz broni palnej nie może zrezygnować z uczestnictwa w takim stowarzyszeniu. Aby utrzymać status członka, musi regularnie opłacać składki roczne. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o pozwolenie na broń kolekcjonerską, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (1)

1 opinia dla Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń kolekcjonerską – wzór

  1. Mariusz Rogalski

    Zapłacone, pobrane, wszystko okej

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-pozwolenie-na-bron-kolekcjonerska-wzor
Uzasadnienie wniosku o pozwolenie na broń kolekcjonerską - wzór
17