Podanie do MOPS o pomoc finansową wzór

17 

Jak napisać wniosek o pomoc finansową do opieki społecznej? Jednym z zadań MOPS jest udzielanie pomocy osobom potrzebującym. W uzasadnionych przypadkach ośrodek pomocy społecznej może przydzielić zasiłek stały, celowy lub okresowy.

Pomoc finansowa przyznawana jest na podstawie wysokości miesięcznego dochodu – 528 zł netto na osobę w rodzinie lub 701 zł netto na osobę samotną. Próg dochodowy może nie mieć znaczenia w przypadku zdarzeń losowych prowadzących do utraty majątku, np. w przypadku pożaru czy powodzi. 

Pisemne podanie do MOPS o pomoc finansową powinno zostać rozpatrzone w terminie nie dłuższym niż 30 dni. Wniosek może skutkować przeprowadzeniem wywiadu środowiskowego, choć nie zawsze ma on miejsce. Do podania warto dołączyć materiał dowodowy w postaci takich dokumentów, jak kopia wypowiedzenia umowy, kopia rachunków czy zaświadczenie o zarejestrowaniu w urzędzie pracy. 

Warto pamiętać, że od odrzuconego wniosku do MOPS o pomoc finansową przysługuje odwołanie. Co ważne, ośrodek udziela także wsparcia rzeczowego, dlatego w przypadku odrzucenia wniosku o zasiłek, osoba potrzebująca może złożyć podanie m.in. o pomoc żywnościową.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór podania do MOPS o pomoc finansową, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Prośba o pomoc finansową do MOPS musi być sporządzona w formie dokumentowej!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie do MOPS o pomoc finansową wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-do-mops-o-pomoc-finansowa-wzor
Podanie do MOPS o pomoc finansową wzór
17