Wniosek o umorzenie składek KRUS wzór

17 

Składki KRUS obowiązują wszystkich, którzy prowadzą rolniczą działalność gospodarczą. Czasami dochodzi jednak do sytuacji, kiedy rolnik nie jest w stanie opłacić takich składek w terminie.

Prowadzi to do kumulowania długu, a niekiedy nawet do postępowania sądowego. W uzasadnionych przypadkach rolnik może wnioskować jednak o umorzenie składek KRUS. Dotyczy to tych sytuacji, kiedy pomimo odroczenia terminu płatności czy rozłożenia zadłużenia na raty, osoba prowadząca rolniczą działalność gospodarczą nie jest w stanie uregulować swojego długu.

Aby wniosek o umorzenie składek KRUS został rozpatrzony pozytywnie, rolnik musi dokładnie opisać w nim swoją sytuację finansową czy życiową.

Powinien przedstawić wszystkie swoje wydatki, wskazać na zdarzenia losowe i inne przyczyny pogorszenia jego sytuacji materialnej. Na wszystkie przedstawione argumenty powinien posiadać również dowody, między innymi w postaci zeznań świadków. 

Warto pamiętać, że umorzenie składek KRUS przekłada się na proporcjonalne obniżenie wysokości emerytury rolniczej w przyszłości.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o umorzenie składek KRUS, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o umorzenie składek KRUS wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-umorzenie-skladek-krus-wzor
Wniosek o umorzenie składek KRUS wzór
17