Wzór pisma o odszkodowanie za złamanie

17 

Złamanie to jeden z najpopularniejszych urazów. Zdecydowana większość złamań będzie podlegała odszkodowaniu w ramach wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Świadczenie tego typu nigdy nie jest jednak wypłacane automatycznie.

Pismo o odszkodowanie za złamanie należy kierować do ubezpieczyciela w terminie 3 miesięcy od zakończenia leczenia i najpóźniej w terminie 3 lat od zdarzenia.

Wysokość odszkodowania zależna będzie od stopnia uszczerbku na zdrowiu, dlatego do wniosku warto dołączyć pełną dokumentację medyczną, która potwierdzi przebieg leczenia czy rehabilitacji. Poza tym, niezbędnymi załącznikami do pisma tego typu są również: dokument potwierdzający zajście, dokument potwierdzający okoliczności zdarzenia.

Należy pamiętać, że wniosek o odszkodowanie wymaga uwzględnienia takich danych podstawowych jak: numer konta bankowego do przelewu środków, numer polisy ubezpieczeniowej czy dane osoby ubezpieczonej.

Do pisma warto dołączyć także dowody na poniesione koszty, np. faktury za leczenie. Od negatywnej decyzji ubezpieczyciela przysługuje odwołanie – dotyczy to także zaniżenia świadczenia.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma o odszkodowanie za złamanie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pisma o odszkodowanie za złamanie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pisma-o-odszkodowanie-za-zlamanie
Wzór pisma o odszkodowanie za złamanie
17