Potwierdzenie wpłaty zaliczki – wzór

17 

Zaliczka może pełnić rolę opłaty rezerwacyjnej między innymi przy umowie kupna sprzedaży, a także przy umowie rezerwacyjnej najmu. Należy pamiętać, że zaliczka zawsze wraca do strony, która ją wpłaciła – nawet jeśli to z jej winy nie doszło do realizacji postanowień umowy.

Potwierdzenie wpłaty zaliczki pełni rolę dowodową, dlatego na wypadek konieczności ubiegania się o zwrot wpłaconej kwoty, warto żądać wydania takiego pokwitowania przez stronę, która pieniądze przyjęła. 

Pisemne potwierdzenie wpłaty zaliczki zawiera informacje na temat wysokości zaliczki i tytułu jej uiszczenia. Określa też termin i sposób zapłaty. Pokwitowanie wpłaty staje się ważne w momencie podpisania go przez stronę przyjmującą pieniądze. 

Posiadając potwierdzenie wpłaty zaliczki osoba uiszczająca takie środki może ubiegać się o ich ewentualny zwrot w sytuacji, kiedy nie dojdzie do zawarcia umowy przyrzeczonej.

Nie ma przy tym znaczenia, czy postanowienia umowy nie zostały zrealizowane z winy przyjmującego zaliczkę, wpłacającego zaliczkę, czy też z przyczyn niezależnych od stron. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór potwierdzenia wpłaty zaliczki, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Potwierdzenie wpłaty zaliczki – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

potwierdzenie-wplaty-zaliczki-wzor
Potwierdzenie wpłaty zaliczki - wzór
17