Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera – wzór

17 

Zawierając umowę z dostawcą usług telekomunikacyjnych, konsument najczęściej wynajmuje od niego dekoder z pilotem, zamiast kupować go na własność.

Nie każdy ma jednak świadomość, że po wygaśnięciu czy rozwiązaniu umowy z firmą ma obowiązek takie urządzenie zwrócić w stanie niepogorszonym. Jeśli nie wykona tego obowiązku, grozi mu kara finansowa, która może wynosić nawet kilkaset złotych. 

Warto pamiętać jednak, że konsument może wnieść wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera. Wystarczy, że zaniesie urządzenie do oddziału firmy osobiście lub prześle je pocztą i uzyska protokół zwrotu, który dołączy do pisma.

W podaniu musi również wyjaśnić, dlaczego nie oddał dekodera w terminie i/lub dlaczego wnioskuje o anulowanie kary. Może powołać się zatem między innymi na swoje zapominalstwo, ale także na brak możliwości dokonania zwrotu w terminie z powodu choroby czy wyjazdu.

Wskazane jest także opisanie swojej sytuacji materialnej i podanie argumentów, które wyjaśniają przyczynę braku środków finansowych na zapłatę kary (np. utrata pracy).

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-anulowanie-kary-za-nieterminowe-oddanie-dekodera-wzor
Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera - wzór
17