Wniosek o umorzenie długu za mieszkanie WZÓR

17 

Jak napisać wniosek o umorzenie długu czynszowego? Osoba zalegająca z czynszem za wynajmowane mieszkanie z ważnych przyczyn może zwrócić się do wynajmującego z formalną prośbą o umorzenie długu wynikającego z umowy najmu. Odbiorca wniosku ma pełne prawo zarówno się do niego przychylić, jak i go odrzucić, dochodząc spłaty należności.

Wniosek o umorzenie zadłużenia czynszowego powinien zostać sporządzony na piśmie i zawierać takie elementy jak: dane identyfikacyjne stron umowy; oznaczenie umowy najmu; szczegółowe informacje na temat długu; zwrócenie się z prośbą o umorzenie zadłużenia czynszowego za mieszkanie oraz jej uzasadnienie.

Argumentami przemawiającymi na korzyść wnioskodawcy będą np. utrata pracy czy konieczność utrzymywania członków rodziny. Warto mieć jednak na uwadze, że przywołane okoliczności trzeba udowodnić za pomocą dokumentacji załączonej do wniosku.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o umorzenie zadłużenia czynszowego, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o umorzenie długu za mieszkanie WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-umorzenie-dlugu-za-mieszkanie-wzor
Wniosek o umorzenie długu za mieszkanie WZÓR
17