Wzór podania o mieszkanie dla samotnej matki

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać podanie o mieszkanie dla samotnej matki? Matka samotnie wychowująca dziecko może ubiegać się o przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego, jeżeli spełni określone warunki. Są one formułowane osobno przez każdą gminę w stosownej uchwale. Najważniejszym z nich jest kryterium dochodowe – lokale tego typu są bowiem przydzielane jedynie osobom o niskim statusie materialnym.

By zostać najemcą mieszkania komunalnego czy socjalnego, należy złożyć wniosek o jego przyznanie w urzędzie gminy. W piśmie tym zainteresowana musi podać dokładne dane swoje oraz wszystkich pozostałych członków gospodarstwa domowego, a także informacje dotyczące obecnego mieszkania i posiadanych dochodów.

W uzasadnieniu prośby powinna wykazać, że nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić podstawowych potrzeb swoich i dziecka (dzieci) oraz dokładnie opisać warunki panujące w zajmowanym na dany moment lokalu. Czynnikami zwiększającymi szansę na przydział mieszkania z zasobów gminy mogą być problemy zdrowotne któregoś z członków gospodarstwa domowego.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór podania o mieszkanie dla samotnej matki, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Wzór podania o mieszkanie dla samotnej matki

  1. Anna Depeszka

    błyskawiczna wysyłka pisma, polecam…

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-podania-o-mieszkanie-dla-samotnej-matki
Wzór podania o mieszkanie dla samotnej matki
17