Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór

(1 opinia klienta)

17 

Podnajem pokoju w mieszkaniu polega na oddaniu go do użytkowania osobie trzeciej przez najemcę. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy w umowie najmu nie zabroniono takich czynności. Zgodnie z art. 668 Kodeksu cywilnego w razie oddania rzeczy osobie trzeciej zarówno najemca, jak i osoba trzecia są odpowiedzialni względem wynajmującego za to, że rzecz najęta będzie używana zgodnie z określonymi w umowie najmu zapisami.

W umowie podnajmu pokoju powinny znaleźć się więc zapisy obligujące podnajemcę do przestrzegania ustaleń poczynionych z właścicielem nieruchomości. Należy w niej też zaznaczyć, że została zawarta na podstawie pierwotnej umowy najmu. W piśmie takim muszą się ponadto znaleźć informacje o wysokości czynszu oraz sposobie rozliczania pozostałych opłat, terminie zapłaty zobowiązań, jak również sposobie rozwiązania umowy.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu pokoju w mieszkaniu, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór

  1. Iza Gobuszyńska

    Umowa nie wymaga żadnych dodatkowych zapisów, trzeba tylko wypełnić ją danymi lokalu, pokoju, wynajmującego i najemcy – POLECAM.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-podnajmu-pokoju-w-mieszkaniu-wzor
Umowa podnajmu pokoju w mieszkaniu wzór
17