17 zł
Podnajem pokoju w mieszkaniu polega na oddaniu go do użytkowania osobie trzeciej przez najemcę. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy w umowie najmu nie zabroniono takich czynności. Zgodnie z art. 668 Kodeksu cywilnego w razie oddania rzeczy osobie trzeciej zarówno najemca, jak i osoba trzecia są odpowiedzialni względem wynajmującego za to, że rzecz najęta będzie używana zgodnie z określonymi w umowie najmu zapisami.
W umowie podnajmu pokoju powinny znaleźć się więc zapisy obligujące podnajemcę do przestrzegania ustaleń poczynionych z właścicielem nieruchomości. Należy w niej też zaznaczyć, że została zawarta na podstawie pierwotnej umowy najmu. W piśmie takim muszą się ponadto znaleźć informacje o wysokości czynszu oraz sposobie rozliczania pozostałych opłat, terminie zapłaty zobowiązań, jak również sposobie rozwiązania umowy.
Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu pokoju w mieszkaniu, który pobierzesz poniżej:
.
Iza Gobuszyńska –
Umowa nie wymaga żadnych dodatkowych zapisów, trzeba tylko wypełnić ją danymi lokalu, pokoju, wynajmującego i najemcy – POLECAM.