17 zł
Początkujący przedsiębiorcy nie zawsze mogą sobie pozwolić na wynajem całego lokalu użytkowego. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się podnajem jego części, np. jednego stanowiska kosmetycznego. Umowę podnajmu strona zainteresowana podpisuje z najemcą, który korzysta z danej nieruchomości na podstawie stosunku najmu z właścicielem. Dzięki temu może użytkować przedmiot najmu (stanowisko kosmetyczne) w zamian za ustalony czynsz. Warto jednak pamiętać, że warunkiem podnajmu jest zgoda właściciela.
Umowa podnajmu co do zasady powinna zostać spisana. Do jej podstawowych elementów należą: wskazanie stron umowy, opis przedmiotu najmu, określenie przeznaczenia lokalu, podanie wysokości czynszu, zasad rozliczania pozostałych opłat i terminu ich płatności, a także określenie czasu trwania umowy i zasad jej rozwiązania. W dokumencie warto również zawrzeć zapisy odnoszące się do kwestii kaucji, wprowadzania zmian w lokalu czy przewidzianych kar umownych za niewywiązanie się z umowy.
Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu stanowiska kosmetycznego, który pobierzesz poniżej:
.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.