Umowa najmu urządzenia – wzór

17 

Zgodnie z art. 659 § 1. Kodeksu cywilnego przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Czynsz ten może być oznaczony w pieniądzach lub w świadczeniach innego rodzaju.

Umowa najmu urządzenia jest więc dokumentem zawierającym oświadczenie wynajmującego o oddaniu przedmiotu najmu oraz obligującym najemcę do uiszczania w zamian ustalonego czynszu i przestrzegania pozostałych ustaleń.

W piśmie takim należy uwzględnić elementy formalne, takie jak oznaczenie stron umowy czy podpisy, lecz także opis przedmiotu najmu (stan techniczny oraz przeznaczenie), informacje o wysokości, rodzaju i sposobie zapłaty czynszu oraz ewentualnych innych zobowiązaniach najemcy. Powinien się w nim również znaleźć zapis o okresie obowiązywania i sposobie wypowiedzenia umowy.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy najmu urządzenia, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa najmu urządzenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-najmu-urzadzenia-wzor
Umowa najmu urządzenia – wzór
17