Wynajem mieszkania dla firmy – wzór umowy

17 

Jak napisać umowę najmu mieszkania dla firmy? Firmy wynajmują prywatne nieruchomości albo na cele mieszkaniowe dla swoich pracowników, albo na cele użytkowe – by prowadzić w nich swoją działalność.

W przypadku wynajmu dla firmy na cele mieszkaniowe wynajmujący nie może zastosować instytucji najmu okazjonalnego, z tego względu w umowie powinien zawrzeć zapisy zabezpieczające jego interes, takie jak obowiązek zapłaty odpowiedniej kaucji.

Jeżeli nieruchomość ma służyć celom użytkowym, można wybrać najem okazjonalny, trzeba za to precyzyjnie uregulować kwestie związane z rejestracją działalności pod danym adresem czy wprowadzaniem zmian w lokalu.

W umowie najmu powinny też znaleźć się podstawowe dla tego pisma elementy, tj.:  wskazanie stron i ich obowiązków, opis przedmiotu najmu oraz sprecyzowanie jego przeznaczenia, wysokość czynszu i zasad rozliczania opłat, termin zapłaty zobowiązań, czas obowiązywania, a także sposób rozwiązania umowy.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy najmu mieszkania dla firmy, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wynajem mieszkania dla firmy – wzór umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wynajem-mieszkania-dla-firmy-wzor-umowy
Wynajem mieszkania dla firmy - wzór umowy
17