Aneks do umowy najmu mieszkania wzór

17 

Jak napisać aneks do umowy najmu mieszkania? Podczas trwania stosunku najmu strony mogą zechcieć zmienić treść wiążącej je umowy. Sporządzenie aneksu jest wówczas najwygodniejszym rozwiązaniem. Taki dokument pozwala zmieniać, dodawać lub usuwać postanowienia danej umowy w niemal dowolny – w granicach prawa – sposób. Za jego pośrednictwem można np. zmienić wysokość czynszu czy wydłużyć okres wypowiedzenia.

Zasadniczą składową aneksu stanowi opis wprowadzanych za jego pośrednictwem zmian. W dokumencie należy wypisać postanowienia, które ulegają zmianie oraz wyjaśnić, jaki kształt ma ją przyjąć.

W piśmie nie może zabraknąć wskazania konkretnej umowy najmu oraz jej stron, a także informacji o terminie, od którego zmiany będą obowiązywać. Warto zamieścić w nim również adnotację, że pozostałe zapisy umowy nie ulegają zmianie. By aneks miał moc prawną, musi zostać podpisany przez wynajmującego i najemcę.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy najmu mieszkania, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy najmu mieszkania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-najmu-mieszkania-wzor
Aneks do umowy najmu mieszkania wzór
17