Aneks do umowy najmu – Zmiana czynszu wzór

17 

Jak napisać aneks do umowy najmu, którego celem jest zmiana czynszu? Podczas trwania umowy najmu wynajmujący ma prawo do zmiany wysokości czynszu. W tym celu nie musi podpisywać z najemcą nowej umowy – wystarczy, że sporządzi do niej stosowny aneks. Warto jednak pamiętać, że podwyżka czynszu może następować nie częściej niż raz na 6 miesięcy, a jednorazowo nie może wynosić więcej niż 10%.

Zgodnie z Kodeksem cywilnym aneks powinien przyjąć taką samą formę, w jakiej zawarto umowę najmu, przy czym samodzielnie jest pozbawiony znaczenia prawnego. W piśmie takim powinna znaleźć się informacja o tym, jakiej umowy dotyczy. Należy w nim również wskazać dane wynajmującego i najemcy.

W zasadniczej treści pisma musi znaleźć się opis wprowadzanych zmian – należy przytoczyć wcześniejsze zapisy dotyczące czynszu oraz wskazać, jak zostaną zmienione i określić termin, z którym zmiany wejdą w życie. Na zakończenie można także zamieścić adnotację, że pozostałe zapisy pozostają w pierwotnym kształcie. Aneks musi zostać podpisany przez obie strony – pod rygorem nieważności.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy najmu, którego celem jest zmiana czynszu. Pobierzesz go poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy najmu – Zmiana czynszu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-najmu-zmiana-czynszu-wzor
Aneks do umowy najmu - Zmiana czynszu wzór
17