Aneks do umowy o pracę – Zmiana wynagrodzenia – wzór

17 

Wynagrodzenie pracownika to jeden z warunków świadczenia pracy. Aby wprowadzić zmiany w tym zakresie, pracownik i pracodawca muszą podpisać stosowny dokument – porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy o pracę.

Pismo tego typu pozwala modyfikować postanowienia umowy o pracę za zgodą obu stron. Aneks musi przyjmować formę pisemną. Powinien wskazywać też termin obowiązywania wprowadzonych zmian, a jeśli nie wskaże takiego terminu, to należy przyjąć, że wprowadzone zmiany wchodzą w życie z chwilą podpisania aneksu.

Zasadniczo, aneks do umowy o pracę dot. zmiany wynagrodzenia powinien podwyższać wynagrodzenie pracownika, ponieważ aneksem wprowadza się zmiany korzystne dla osób zatrudnionych. Może zdarzyć się jednak, że taki aneks strony podpisywać będą na wniosek pracownika o rezygnację ze stanowiska kierowniczego, czyli o cofnięcie awansu. W takim przypadku aneks może dotyczyć także obniżenia wynagrodzenia.

Aby aneks do umowy o pracę zmieniający wynagrodzenie był ważny, muszą podpisać go oba podmioty, czyli i pracodawca, i pracownik. Takie podpisy potwierdzają, że obie strony wyraziły zgodę na wprowadzane aneksem zmiany. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o pracę zmieniającego wynagrodzenie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o pracę – Zmiana wynagrodzenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-prace-zmiana-wynagrodzenia-wzor
Aneks do umowy o pracę - Zmiana wynagrodzenia - wzór
17