Wniosek o urlopowanie – wzór

17 

Urlopowanie dotyczy czasowego opuszczenia pieczy zastępczej przez małoletniego. Wniosek o urlopowanie można sporządzić w przypadku, kiedy dziecko znajduje się w domu dziecka czy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Pismo należy kierować do sądu rodzinnego, ponieważ to sąd podejmuje decyzję w takiej sprawie wraz z kierującym placówką, w której znajduje się dziecko. 

Wniosek o urlopowanie najczęściej dotyczy okresów świątecznych, weekendów, wakacji czy ferii. Składając takie pismo do sądu, rodzic czy inny członek rodziny musi pamiętać, że zobowiązuje się przejąć za małoletniego pełną odpowiedzialność.

Musi też pokryć koszty jego podróży, zapewnić mu opiekę materialną w trakcie urlopowania, a po zakończeniu okresu urlopowania ma obowiązek doprowadzić małoletniego do ośrodka czy domu dziecka w ustalonym terminie.

Prośbę o urlopowanie dziecka należy odpowiednio uzasadnić. Wystarczy jednak argumentować taki wniosek chęcią dbania o więzi rodzinne, a jeśli sąd uzna, że urlopowanie leży w interesie małoletniego, wyrazi zgodę na tymczasowe opuszczenie przez niego placówki opiekuńczej. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o urlopowanie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o urlopowanie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-urlopowanie-wzor
Wniosek o urlopowanie - wzór
17