Aneks do umowy o pracę – wzór

17 

Ustalenia pomiędzy pracownikiem a pracodawcą powinny odbywać się na piśmie. Jeśli pracownik i pracodawca wspólnie decydują o zmianach w zakresie warunków świadczenia pracy, wymaga to wprowadzenia stosownych zmian również w treści umowy o pracę. Takie modyfikacje można wprowadzić za pomocą aneksu zmieniającego.

Aneks do umowy o pracę pozwala uniknąć konieczności sporządzania nowej umowy. Strony mogą wykorzystać go, aby, zmienić postanowienia umowy, dodać nowe postanowienia, a także usunąć lub poprawić postanowienia już obowiązujące. Aneks do umowy o pracę może dotyczyć między innymi zmiany wymiaru etatu, zmiany godzin świadczenia pracy, zmiany stanowiska pracy czy zmiany miejsca pracy.

Należy pamiętać, że aneks do umowy o pracę można zawrzeć tylko za zgodą obu stron. Na dokumencie podpisuje się bowiem i pracownik, i pracodawca. Pismo dołącza się później do oryginalnej umowy o pracę, której dokument dotyczy. Jeśli strony w treści aneksu nie wskażą terminu, od którego zmiany obowiązują, przyjmuje się, że aneks wchodzi w życie w momencie podpisania dokumentu.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o pracę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o pracę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-prace-wzor-przyklad-pdf-doc
Aneks do umowy o pracę - wzór
17