Wyjazd służbowy – wzór polecenia

17 

Wyjazd służbowy to podróż odbywana przez pracownika na polecenie pracodawcy. Polecenie wyjazdu służbowego jest niezbędne, aby pracodawca mógł rozliczyć koszty delegacji pracownika. Taki dokument powinien zostać sporządzony najpóźniej w dniu poprzedzającym wyjazd.

W treści polecenia należy określić między innymi cel wyjazdu, termin wyjazdu, wybrany środek transportu, okres trwania wyjazdu, a także miejscowość, w której rozpoczęła się i zakończyła podróż. Polecenie wyjazdu służbowego podpisuje kierownik zakładu pracy lub osoba do tego upoważniona. 

Pisemne polecenie wyjazdu służbowego zobowiązuje pracownika do odbycia podróży. Wyjazdu może odmówić jedynie pracownica w ciąży lub pracownik sprawujący opiekę nad dzieckiem do lat 4. 

Z reguły, druk polecenia wyjazdu służbowego składa się z dwóch części. Jedną z nich wypełnia pracodawca, określając między innymi czas i miejsce wyjazdu. Natomiast na drugiej części pracownik uzyskuje potwierdzenie miejsca pobytu – o ile pracodawca zobowiązuje go do tego. Takie potwierdzenie powinno uwzględniać datę przyjazdu i datę wyjazdu z miejsca pobytu delegowanego. Zapis należy potwierdzić pieczęcią i podpisem. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór polecenia wyjazdu służbowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyjazd służbowy – wzór polecenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyjazd-sluzbowy-wzor-polecenia-przyklad-pdf-doc
Wyjazd służbowy - wzór polecenia
17