Pismo do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia wzór

17 

Nadpłacone wynagrodzenie to wynagrodzenie wypłacone nienależnie lub w zbyt dużej wysokości. Należy wiedzieć, że takie wynagrodzenie pracownik ma obowiązek zwrócić na wniosek swojego pracodawcy.

Pismo do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia sporządza się na podstawie przepisów kodeksu cywilnego dotyczących bezpodstawnego wzbogacenia się. Dokument powinien przyjmować formę pisemną. W wezwaniu do zwrotu należy wskazać też datę podjęcia wskazanej czynności, czyli termin zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia.

Warto pamiętać, że pracownik nie musi zwracać nadpłaconego wynagrodzenia jedynie w przypadku, kiedy rozdysponował je, nie mając świadomości, iż było ono wypłacone bezpodstawnie. 

Pismo do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia pracodawca może wykorzystać także w przypadku, kiedy wypłaci pracownikowi ekwiwalent za urlop wypoczynkowy (gdy pracownik wykorzystał urlop w naturze) oraz kiedy wypłaci pracownikowi odprawę z tytułu zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników (gdy pracownik zostanie przywrócony do pracy wyrokiem sądu).

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór pisma do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-pracownika-o-zwrot-nadplaconego-wynagrodzenia-wzor
Pismo do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia wzór
17