Wypowiedzenie umowy zlecenia – wzór z omówieniem

17 

Umowę zlecenia może wypowiedzieć zarówno zleceniobiorca, jak i zleceniodawca w każdym czasie, z zachowaniem terminów wypowiedzenia określonych w umowie. Warto pamiętać przy tym, że do umowy zlecenia nie stosuje się przepisów kodeksu pracy, lecz przepisy kodeksu cywilnego. 

Zakończenie współpracy między zleceniodawcą a zleceniobiorcą powinno odbywać się w takiej samej formie, w jakiej współpraca została nawiązana. Jeśli więc umowa została zawarta na piśmie, należy też wypowiedzieć ją za pomocą odpowiedniego pisma, które można przygotować w oparciu o nasz wzór wypowiedzenia umowy zlecenia. 

Wypowiedzenie umowy zlecenia wymaga rozliczenia się z drugą stroną, dlatego zleceniodawca powinien zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia lub uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą podjętym przez niego czynnościom.

Natomiast gdy to zleceniobiorca wypowiada umowę za zlecenie bez ważnej przyczyny, ponosi odpowiedzialność za szkodę po stronie dającego zlecenie. 

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy zlecenia pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy zlecenia – wzór z omówieniem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-zlecenia-wzor-z-omowieniem
Wypowiedzenie umowy zlecenia – wzór z omówieniem
17