Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Wypowiedzenie umowy o pracę jest jednostronnym oświadczeniem woli pracownika lub pracodawcy. Takie oświadczenie można skutecznie cofnąć, o ile odpowiednie kroki w tej sprawie zostaną podjęte we właściwym czasie. Zasadniczo, wycofanie wypowiedzenia przez pracownika możliwe jest, dopóki odbiorca nie zapozna się z takim wypowiedzeniem. 

Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę nie wymaga uzyskania zgody drugiej strony, jeśli odpowiednie pismo w tej sprawie dotrze do niej równolegle lub przed wypowiedzeniem. Natomiast w sytuacji, gdy cofnięcie wypowiedzenia dociera do drugiej strony po tym, jak ta zapoznała się z wypowiedzeniem, niezbędne jest uzyskanie jej zgody na cofnięcie wypowiedzenia. 

Należy pamiętać, że cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę zależne jest wyłącznie od dobrej woli drugiej strony, jeśli dokument dociera do odbiorcy po tym, jak zapoznał się on z treścią wypowiedzenia umowy. Warto zadbać zatem, aby cofnięcie wypowiedzenia zawierało uzasadnienie, które przekona pracodawcę/pracownika do wyrażenia zgody na takie rozwiązanie.

Gotowy wzór cofnięcia wypowiedzenia umowy o pracę pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Wycofanie wypowiedzenia umowy o pracę należy sporządzić w formie pisemnej.

1 opinia dla Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę – wzór

  1. Marta Jarosik

    wzór wystarczy wypełnić danymi – polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cofniecie-wypowiedzenia-umowy-o-prace-wzor
Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę - wzór
17