Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym wzór

17 

Pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w każdym czasie. Dotyczy to również okresu, kiedy przebywa na urlopie wychowawczym. Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym niczym nie różni się od zwykłego wypowiedzenia umowy. Co ważne, z możliwości tej może skorzystać tylko pracownik – pracodawca nie ma prawa wypowiedzieć umowy z pracownikiem, który przebywa na urlopie wychowawczym. 

Do sporządzenia oświadczenia woli o wypowiedzeniu umowy pracownik może wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym. Warto pamiętać przy tym, że wypowiedzenie umowy wiąże się z zachowaniem okresu wypowiedzenia, zatem stosunek pracy może wygasnąć zarówno przed zakończeniem urlopu, jak i po zakończeniu urlopu.

Aby wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym było skuteczne, pracownik musi dostarczyć je pracodawcy tak, by ten mógł zapoznać się z jego treścią. Może więc złożyć ten dokument osobiście lub przesłać go pocztą listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. 

Gotowy wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypowiedzenie-umowy-o-prace-przez-pracownika-na-urlopie-wychowawczym-wzor
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na urlopie wychowawczym wzór
17