Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego wzór

17 

Dodatek stażowy to tak zwany dodatek za wysługę lat, który przysługuje pracownikom samorządowym. Po raz pierwszy taki dodatek otrzymuje osoba zatrudniona w danym zakładzie pracy przez co najmniej 5 lat.

Należy pamiętać przy tym, że możliwe jest też wyrównanie dodatku stażowego w sytuacji, kiedy pracownik udokumentuje dłuższy staż pracy. Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego należy skierować do pracodawcy. Wyrównanie może obejmować okres do 3 lat wstecz. 

Najczęściej wniosek o wyrównanie dodatku stażowego nawiązuje do okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Dotyczy to sytuacji, kiedy pracownik prowadził gospodarstwo rolne, pracował w gospodarstwie swojego małżonka, pracował w gospodarstwie rolnym w charakterze domownika czy też pracował w gospodarstwie swoich rodziców lub teściów, a później samodzielnie czy też z małżonkiem.

Wyrównanie dodatku stażowego będzie uzasadnione także w przypadku, gdy pracownik służył w wojsku, pobierał zasiłek dla bezrobotnych czy też korzystał z urlopu wychowawczego. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wyrównanie dodatku stażowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wyrownanie-dodatku-stazowego-wzor
Wniosek o wyrównanie dodatku stażowego wzór
17