Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy

17 

Pracodawca ma obowiązek ułatwiać pracownikowi podnoszenie kwalifikacji. Jeśli zdecyduje się skierować go na szkolenie, powinien zawrzeć z nim stosowną umowę. Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy musi określać prawa i obowiązki obu stron. Kiedy to pracodawca wysyła pracownika na szkolenie, to również on określa zakres uprawnień przysługujących pracownikowi oraz zasady ponoszenia kosztów szkolenia. 

Zasadniczo, zawarcie umowy o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy uprawnia takiego pracownika do korzystania z urlopu szkoleniowego i otrzymywania zwolnienia z części dnia pracy. Zarówno urlop, jak i zwolnienie od pracy są płatne na zasadach obowiązujących w przypadku urlopu wypoczynkowego.

Dodatkowo umowa szkoleniowa może przewidywać dodatkowe świadczenia na rzecz pracownika. Takie świadczenia to między innymi zwrot kosztów przejazdu czy zakwaterowania, pokrycie kosztów zakupu materiałów szkoleniowych, pokrycie opłaty za czesne czy kosztów dodatkowego urlopu szkoleniowego. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór umowy o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-podjecie-przez-pracownika-nauki-na-podstawie-skierowania-pracodawcy
Umowa o podjęcie przez pracownika nauki na podstawie skierowania pracodawcy
17