Podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania wzór

17 

Jeśli pracownik jest zatrudniony w firmie posiadającej wiele oddziałów w różnych miejscowościach, może złożyć podanie o przeniesienie bliżej miejsca zamieszkania, kierując takie pismo do swojego pracodawcy.

Ponieważ miejsce świadczenia pracy przez pracownika to jeden z warunków świadczenia pracy, dokonanie takiej zmiany zobowiązuje strony do wprowadzenia modyfikacji w umowie o pracę – zawarcia nowej umowy lub aneksu zmieniającego. 

Pracodawca nie ma obowiązku wyrażenia zgody na przeniesienie pracownika do pracy bliżej miejsca zamieszkania. Decyzję w tej sprawie podejmuje uznaniowo. Wiele zależy więc od tego, jak pracownik uzasadni swoje pismo. Podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania można argumentować między innymi niedogodnymi warunkami dojazdu czy wysokimi kosztami dojazdu.

Jeśli pracodawca zaakceptuje podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania, zawrze z pracownikiem porozumienie zmieniające warunki pracy. Takie porozumienie to aneks do umowy o pracę, który modyfikuje warunki pracy w zakresie miejsca jej świadczenia. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-przeniesienie-do-pracy-blizej-miejsca-zamieszkania-wzor
Podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania wzór
17