Podanie o przeniesienie do innego działu – wzór

17 

Przeniesienie do innego działu w firmie to przeniesienie na inne stanowisko pracy, a takiego przeniesienia można dokonać jedynie w sposób formalny, wprowadzając odpowiednie zmiany do obowiązującej strony umowy o pracę.

Podanie o przeniesienie do innego działu pracownik sporządza w formie pisemnej, adresując je do swojego przełożonego. Dokument powinien zostać starannie uzasadniony, ponieważ pracodawca nie ma obowiązku wyrażenia zgody na przeniesienie osoby zatrudnionej.  

Z reguły, podanie o przeniesienie do innego działu uzasadnione jest takimi argumentami, jak chęć rozwoju czy stworzenia możliwości do awansu zawodowego.

Może zdarzyć się również, że przeniesienie pracownik uzasadni przyczynami związanymi ze swoją sytuacją osobistą. Niezależnie od podanych argumentów, decyzja w sprawie przeniesienia pracownika do innego działu zależy wyłącznie od dobrej woli pracodawcy.

Jeśli przełożony zgodzi się na przeniesienie pracownika, zawrze z nim porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy zmieniający warunki pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o przeniesienie do innego działu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przeniesienie do innego działu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-przeniesienie-do-innego-dzialu-wzor
Podanie o przeniesienie do innego działu - wzór
17