17 zł
Kara nagany to jedna z kar przewidzianych w kodeksie pracy – obok kary upomnienia czy grzywny. Karę nagany pracodawca może nałożyć na pracownika między innymi w przypadku odmowy wykonania polecenia służbowego, w przypadku spóźnień czy nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy.
Zasadniczo, taka kara ulega zatarciu po roku nienagannej pracy pracownika. Może on jednak złożyć do pracodawcy wniosek o jej wcześniejsze anulowanie. Prośba o anulowanie kary nagany może, ale nie musi, zostać zaakceptowana przez przełożonego.
Pozytywnie rozpatrzona prośba o anulowanie kary nagany będzie skutkowała usunięciem zapisów na jej temat z akt osobowych pracownika. Warto zadbać więc o to, aby takie pismo starannie uzasadnić. Pracownik w swoim piśmie do pracodawcy może podważyć zasadność nagany, a także powołać się na poprzedni okres świadczenia pracy, podkreślając, że zasługuje na przedterminowe zatarcie kary.
Warto pamiętać też, że w terminie 7 dni od nałożenia kary nagany pracownik może wnieść wniosek o jej anulowanie. Pismo rozpatrują najpierw związki zawodowe, a w dalszej kolejności pracodawca.
Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o anulowanie kary nagany, klikając poniższy przycisk:
.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.