Prośba o anulowanie kary nagany – wzór

17 

Kara nagany to jedna z kar przewidzianych w kodeksie pracy – obok kary upomnienia czy grzywny. Karę nagany pracodawca może nałożyć na pracownika między innymi  w przypadku odmowy wykonania polecenia służbowego, w przypadku spóźnień czy nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy.

Zasadniczo, taka kara ulega zatarciu po roku nienagannej pracy pracownika. Może on jednak złożyć do pracodawcy wniosek o jej wcześniejsze anulowanie. Prośba o anulowanie kary nagany może, ale nie musi, zostać zaakceptowana przez przełożonego. 

Pozytywnie rozpatrzona prośba o anulowanie kary nagany będzie skutkowała usunięciem zapisów na jej temat z akt osobowych pracownika. Warto zadbać więc o to, aby takie pismo starannie uzasadnić. Pracownik w swoim piśmie do pracodawcy może podważyć zasadność nagany, a także powołać się na poprzedni okres świadczenia pracy, podkreślając, że zasługuje na przedterminowe zatarcie kary. 

Warto pamiętać też, że w terminie 7 dni od nałożenia kary nagany pracownik może wnieść wniosek o jej anulowanie. Pismo rozpatrują najpierw związki zawodowe, a w dalszej kolejności pracodawca. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o anulowanie kary nagany, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o anulowanie kary nagany – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-anulowanie-kary-nagany-wzor
Prośba o anulowanie kary nagany - wzór
17