Anulowanie zamówienia oraz prośba o zwrot płatności wzór

17 

Jeśli opłacone w sklepie internetowym zamówienie zostanie anulowane, firma powinna zwrócić konsumentowi zapłacone środki automatycznie. W niektórych przypadkach sklepy same proszą konsumentów o anulowanie zamówień lub same je anulują – dotyczy to między innymi braków w magazynie.

Często jednak to konsument zmienia zdanie i dokonuje anulacji zamówienia. Ma to miejsce również w przypadku popełnienia błędu przy jego składaniu – pomyłki co do ilości czy rodzaju przedmiotów, a także formy czy adresu dostawy.

Zasadniczo, polityka sklepu powinna przewidywać automatyczny zwrot zapłaconych środków za anulowane zamówienie w określonym terminie. Jeśli jednak taki zwrot długo nie pojawia się na koncie (do 14 dni), warto wystosować do sklepu oficjalne pismo z prośbą o dokonanie zwrotu. 

W sytuacji, kiedy sklep nie pozwala na anulowanie zamówienia w sposób zautomatyzowany, konsument musi skontaktować się z firmą i doprowadzić do anulacji w sposób tradycyjny. Pismo dotyczące anulowania zamówienia i prośby o zwrot pieniędzy można przesłać mailowo. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma dot. anulowania zamówienia i prośby o zwrot pieniędzy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Rezygnacja z zamówienia powinna przybrać formę pisemną.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Anulowanie zamówienia oraz prośba o zwrot płatności wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

anulowanie-zamowienia-oraz-prosba-o-zwrot-platnosci-wzor
Anulowanie zamówienia oraz prośba o zwrot płatności wzór
17