17 zł
Jeśli opłacone w sklepie internetowym zamówienie zostanie anulowane, firma powinna zwrócić konsumentowi zapłacone środki automatycznie. W niektórych przypadkach sklepy same proszą konsumentów o anulowanie zamówień lub same je anulują – dotyczy to między innymi braków w magazynie.
Często jednak to konsument zmienia zdanie i dokonuje anulacji zamówienia. Ma to miejsce również w przypadku popełnienia błędu przy jego składaniu – pomyłki co do ilości czy rodzaju przedmiotów, a także formy czy adresu dostawy.
Zasadniczo, polityka sklepu powinna przewidywać automatyczny zwrot zapłaconych środków za anulowane zamówienie w określonym terminie. Jeśli jednak taki zwrot długo nie pojawia się na koncie (do 14 dni), warto wystosować do sklepu oficjalne pismo z prośbą o dokonanie zwrotu.
W sytuacji, kiedy sklep nie pozwala na anulowanie zamówienia w sposób zautomatyzowany, konsument musi skontaktować się z firmą i doprowadzić do anulacji w sposób tradycyjny. Pismo dotyczące anulowania zamówienia i prośby o zwrot pieniędzy można przesłać mailowo.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma dot. anulowania zamówienia i prośby o zwrot pieniędzy, klikając poniższy przycisk:
Rezygnacja z zamówienia powinna przybrać formę pisemną.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.