Potwierdzenie zamówienia – wzór

17 

Pisemne potwierdzenie zamówienia informuje klienta o tym, że zamówienie zostało skutecznie złożone i jest przetwarzane. Jeśli firma prześle takie potwierdzenie konsumentowi, będzie zobowiązana do zrealizowania zamówienia. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór potwierdzenia zamówienia – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jakie informacje powinno zawierać potwierdzenie zamówienia?

W dzisiejszych czasach potwierdzenie zamówienia najczęściej przesyłane jest mailowo. Określa się je zatem mianem maila transakcyjnego. W treści potwierdzenia zamówienia można uwzględnić informacje o tym, że jego zlecenie zakupowe zostało odebrane i jest pakowane do wysyłki.

Poza tym, wiadomość powinna zawierać:

  • numer zamówienia,
  • szacowany czas dostawy zamówienia,
  • opis zakupionych towarów, a także zdjęcia zakupionych towarów,
  • cenę zakupionych towarów wraz z podatkiem, zniżką, rabatem,
  • koszty dostawy,
  • formę dostawy,
  • adres dostawy.

Wskazane jest również, aby wiadomość uwzględniała informację na temat zwrotów, odnośnik do regulaminu oraz dane kontaktowe działu obsługi klienta. Informacja powinna zostać przesłana automatycznie i niezwłocznie po realizacji zamówienia.

Można opracować ją na podstawie wzoru potwierdzenia zamówienia, który wystarczy uzupełnić odpowiednimi danymi i dostosować do charakteru prowadzonej działalności. 

Dlaczego potwierdzenie zamówienia jest ważne?

Potwierdzenie zamówienia pozwala zadbać o pozytywne relacje pozakupowe z klientem. Konsument składający zamówienie lubi mieć pewność, że transakcja przebiegła po jego myśli. Z potwierdzenia może czerpać także ważne informacje, jak szacowany czas dostawy.

Ma również możliwość upewnienia się, że w formularzu podał właściwy adres lub dane kontaktowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wiadomość z potwierdzeniem zamówienia wykorzystać dla celów marketingowych.

Takie maile są otwierane bardzo często, dlatego warto zawrzeć w nich dodatkowe informacje, a także zaproszenie do odwiedzenia profili firmy w mediach społecznościowych. Potwierdzenie powinno zawierać podziękowanie za złożenie zamówienia. Może też zachęcać do kolejnych zakupów, a nawet oferować rabat na następne zamówienie. 

potwierdzenie-zamowienia-wzor-przyklad-pdf-doc
Potwierdzenie zamówienia - wzór
17