Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Sposobem na przyspieszenie wpisu do KRS jest złożenie w tej sprawie odpowiedniego pisma, które zostanie stosownie uzasadnione. Warto pamiętać, że normalny tryb oczekiwania na wpis do KRS może trwać nawet cały rok.

Z tego względu wniosek o przyspieszenie wpisu to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na wcześniejszym wykonaniu takiej procedury. Należy wiedzieć jednak, że żadne przepisy nie zobowiązują sądów do uwzględniania tego typu wniosków.

Pismo w sprawie przyspieszenia wpisu do KRS może dotyczyć nowego przedsiębiorstwa lub wszelkich zmian, które wymagają takiego wpisu. Wniosek składa się właściwego sądu rejonowego. Można wnieść go wraz z wnioskiem o wpis lub w terminie późniejszym. Pismo nie podlega żadnej opłacie. 

Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS należy uzasadnić także argumentami, które wskazują na zasadność podjęcia takich czynności we wcześniejszym terminie. Przedsiębiorca może powołać się zatem między innymi na ryzyko utraty swoich kontrahentów. Do wniosku warto dołączyć dokumenty pełniące rolę dowodową, choć nie jest to obowiązkowe. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przyspieszenie wpisu do KRS, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS – wzór

  1. Marcin Dudzński

    udało się przyspieszyć wpis w KRSie, pozdrawiam!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przyspieszenie-wpisu-do-krs-wzor
Wniosek o przyspieszenie wpisu do KRS - wzór
17