Pismo o anulowanie deklaracji VAT7 – wzór

17 

Jeśli przedsiębiorca jest zarejestrowany jako czynny płatnik VAT, musi składać odpowiednie deklaracje do urzędu skarbowego co miesiąc lub co kwartał. Bez względu na to, czy dokonał jakiejś sprzedaży, czy nie – składa on deklarację VAT 7 co miesiąc lub VAT 7K co kwartał. Jak cofnąć złożoną do urzędu skarbowego deklarację VAT7?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór pisma o anulowanie deklaracji VAT7 – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Składanie i korygowanie deklaracji VAT7?

Obecnie, deklarację VAT 7 składa się elektronicznie do odpowiedniego urzędu skarbowego – właściwego ze względu na miejsce, w którym doszło do czynności podlegającej opodatkowaniu. Jeśli zaś operacje są dokonywane w różnych miejscach, to właściwy jest urząd skarbowy siedziby przedsiębiorcy.

Kiedy deklaracja złożona zostanie z błędem, trzeba taki błąd usunąć poprzez złożenie korekty deklaracji. Jest to obowiązek podatnika. Co ważne, korekty nie można złożyć w momencie, kiedy prowadzona jest kontrola podatkowa.

Pismo o anulowanie deklaracji VAT7 znajdzie zaś zastosowanie wtedy, kiedy taka deklaracja w ogóle nie powinna być składana. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku zawieszenia prowadzenia działalności gospodarczej. 

Jak napisać wniosek o anulowanie deklaracji VAT7?

Do przygotowania pisemnej prośby o anulowanie deklaracji VAT7 warto wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór pisma w tej sprawie, czyli druk pisma o anulowanie deklaracji VAT7.

Dokument może poprzedzać złożenie nowej deklaracji, jeśli jej korekta jest niemożliwa. Przykładowe pismo o anulowanie deklaracji VAT7 powinno wskazywać jednak na przyczyny chęci wycofania deklaracji, np. omyłkowe złożenie deklaracji, która nie była obowiązkowa, ponieważ przedsiębiorca nie był czynnym podatnikiem VAT w danym okresie lub złożenie deklaracji za nieodpowiedni okres rozliczeniowy.

Pismo należy kierować do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Dokument musi zawierać między innymi dokładne dane przedsiębiorcy i oznaczenie deklaracji, która ma zostać wycofana. Przykładowy wzór pisma o anulowanie deklaracji VAT7 można traktować także jako pismo przewodnie do korekty deklaracji. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo o anulowanie deklaracji VAT7 – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-o-anulowanie-deklaracji-vat7-wzor
Pismo o anulowanie deklaracji VAT7 - wzór
17