Wniosek o anulowanie kary porządkowej – wzór

17 

Pracodawca – zgodnie z przepisami kodeksu pracy – może ukarać pracownika karą porządkową w formie upomnienia lub nagany. Takie kary udzielane są między innymi za spóźnienia, nieuzasadnione nieobecności czy odmowę wykonania polecenia służbowego.

Wniosek o anulowanie kary porządkowej składa pracownik, który nie wniósł sprzeciwu od wymierzenia takiej kary lub pracownik, którego odwołanie okazało się nieskuteczne.

Zasadniczo, kara upomnienia czy nagany odnotowana w aktach pracownika powinna zostać usunięta po roku nienagannej pracy. Możliwe jest jednak złożenie wniosku o anulowanie kary porządkowej przed terminem, jeśli pracownik uważa, że na to zasłużył. 

Warto pamiętać, że wniosek o anulowanie kary porządkowej może wnieść nie tylko sam pracownik, ale także organizacja związkowa, która go reprezentuje oraz jego bezpośredni przełożony. Pismo rozpatrywane jest przez pracodawcę uznaniowo.

Należy zatem napisać w nim, dlaczego pracownik zasłużył na anulowanie kary przed upływem roku lub dlaczego nie zasłużył na ukaranie w ogóle. Jeśli pracownik świadczył pracę w sposób nienaganny czy wręcz wyróżniał się sumiennością na tla innych osób zatrudnionych, jego wniosek będzie uzasadniony.  

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o anulowanie kary porządkowej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o anulowanie kary porządkowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-anulowanie-kary-porzadkowej-wzor
Wniosek o anulowanie kary porządkowej - wzór
17