Wniosek o dodatek stażowy WZÓR

17 

Co do zasady, dodatek stażowy – dodatek za wysługę lat – powinien zostać przyznany pracownikowi automatycznie. Niekiedy jednak pracownik musi wnieść w tej sprawie odpowiedni wniosek do pracodawcy, aby „upomnieć się” o należne świadczenie.

Należy pamiętać zatem, że dodatek stażowy przysługuje pracownikom samorządowym, między innymi nauczycielom czy urzędnikom państwowym. Po raz pierwszy przyznawany jest zazwyczaj po 5 latach pracy i stanowi 5% wynagrodzenia miesięcznego. Z każdym kolejnym rokiem pracy wzrasta o jeden punkt procentowy, aż do osiągnięcia pułapu 20%.

Składając wniosek o dodatek stażowy, pracownik powinien przedstawić dowody, które potwierdzają jego okres zatrudnienia. Warto pamiętać więc, że do lat pracy wliczają się nie tylko okresy pracy u poprzednich pracodawców, ale również praca na roli, służba wojskowa czy okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych. 

Należy wspomnieć także, że warunki przyznawania i naliczania dodatku stażowego mogą różnić się w zależności od danego zawodu. Przykładowo, nauczyciel ma prawo wnieść wniosek o dodatek stażowy już po 4 latach pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o dodatek stażowy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o dodatek stażowy WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-dodatek-stazowy-wzor
Wniosek o dodatek stażowy WZÓR
17