Wyrównanie dodatku stażowego – wzór

17 

Dodatek stażowy, czyli dodatek za wysługę lat, przysługuje pracownikom sfery budżetowej, na przykład urzędnikom czy nauczycielom. W większości przypadków jest on naliczany po przepracowaniu 5 lat i wynosi 5% wynagrodzenia zasadniczego.

O wyrównaniu dodatku stażowego można mówić w sytuacji, kiedy pracownik wykaże dłuższy staż pracy, na przykład fakt pracy w gospodarstwie czy fakt pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

Okresy te również wliczają się bowiem do stażu pracy. Warto pamiętać przy tym, że do stażu pracy nie zalicza się okresu zatrudnienia na podstawie umów cywilnoprawnych ani okresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Jeśli wniosek o wyrównanie dodatku stażowego zostanie uwzględniony, pracodawca powinien wypłacić pracownikowi zaległy dodatek stażowy za okres ostatnich 3 lat.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wyrównania dodatku stażowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Co więcej, na wniosek pracownika pracodawca ma obowiązek nie tylko ponownie przeliczyć staż pracy, ustalić wysokość przysługującego dodatku i wypłacić wyrównanie dodatku stażowego, ale również – na żądanie pracownika – podwyższyć wypłacane wyrównanie o odsetki za zwłokę, które stanowią 13% zaległej kwoty. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyrównanie dodatku stażowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyrownanie-dodatku-stazowego-wzor
Wyrównanie dodatku stażowego - wzór
17