Wniosek o wypłatę wynagrodzenia po śmierci pracownika wzór

17 

Kiedy pracownik firmy umiera, stosunek pracy wygasa, ale pracodawca nadal ma obowiązek rozliczenia się z osobami uprawnionymi z należności, które przysługiwały pracownikowi do dnia śmierci. Wniosek o wypłatę wynagrodzenia po śmierci pracownika mogą złożyć do pracodawcy dzieci pracownika, jego małżonek, a także dzieci przysposobione czy rodzice pracownika. 

Należy pamiętać, że należności przysługujące pracownikowi do dnia śmierci to nie tylko wynagrodzenie, ale także diety, nagrody oraz ekwiwalenty za urlop czy nadgodziny. Co ważne, świadczeń tych nie obniża się o składki ZUS, a jedynie o podatek dochodowy.

Warto wiedzieć, że wniosek o wypłatę wynagrodzenia po śmierci pracownika nie jest jedynym wnioskiem, z jakim mogą wystąpić bliscy zmarłego.

Jeśli pracownik zmarł w czasie trwania stosunku pracy lub w czasie pobierania zasiłku z tytułu niezdolności do pracy, rodzinie przysługuje od pracodawcy odprawa pośmiertna, której wysokość uzależniona jest od stażu pracy pracownika. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wypłatę wynagrodzenia po śmierci pracownika, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wypłatę wynagrodzenia po śmierci pracownika wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wyplate-wynagrodzenia-po-smierci-pracownika-wzor
Wniosek o wypłatę wynagrodzenia po śmierci pracownika wzór
17