Wezwanie do zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia wzór

(1 opinia klienta)

17 

Pismo do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia jest pisemnym wezwaniem wysyłanym przez pracodawcę do pracownika, w piśmie takim pracodawca żąda zwrotu nadpłaconej kwoty wynagrodzenia lub innych świadczeń pracowniczych, które nienależnie wypłacono pracownikowi.

Nadpłata wynagrodzenia może wynikać z różnych sytuacji, takich jak błąd w obliczeniach płacowych, niewłaściwie przeliczone premie lub inne dodatki, albo z jakichkolwiek innych okoliczności, które spowodowały, że pracownik otrzymał większe wynagrodzenie – niż mu się należało.

Wezwanie do zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia zazwyczaj zawiera informacje dotyczące przyczyny nadpłaty, wysokości nadpłaconej kwoty, terminu zwrotu oraz sposobu dokonania zwrotu wynagrodzenia.

Pracodawca może zdecydować się na różne sposoby odzyskania nadpłaconych środków, na przykład poprzez potrącenie z przyszłych wypłat, uregulowanie kwoty gotówkowo, albo ustalenie indywidualnego planu spłaty.

Jeśli pracownik otrzyma wezwanie do zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia, powinien jak najszybciej skontaktować się z pracodawcą w celu wyjaśnienia sytuacji oraz ustalenia sposobu zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia.

Poniżej pobierzesz gotowy wzór pisma do pracownika o zwrot nadpłaconego wynagrodzenia:

Kategorii ,
Opinie (1)

1 opinia dla Wezwanie do zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia wzór

  1. Gancarz

    Po wysłaniu wezwania pracownik zwrócił pełną nadpłatę. Dziękujemy za pomoc.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-do-zwrotu-nadplaconego-wynagrodzenia-wzor
Wezwanie do zwrotu nadpłaconego wynagrodzenia wzór
17