Promesa zatrudnienia skazanego wzór

17 

Z reguły, promesa zatrudnienia jest umową zawieraną przez przyszłego pracodawcę i pracownika. Podobny dokument może zawrzeć jednak również pracodawca i osadzony lub aresztowany. Promesa zatrudnienia skazanego pełni bardzo ważną rolę w procesie resocjalizacji. Zwiększa też szanse na zwolnienie warunkowe.

Istotą takiej umowy jest deklaracja zawarcia ze skazanym umowy o pracę po opuszczeniu zakładu karnego. Obietnica zawarcia takiej umowy sprawia, że skazany ma lepsze perspektywy na okres po odbyciu kary – promesa daje mu szansę na posiadanie stałego źródła dochodu i codziennego zajęcia. 

Należy wiedzieć, że promesa zatrudnienia jest umową przedwstępną, zatem zobowiązuje strony do przestrzegania jej postanowień. W treści dokumentu określa się między innymi termin zawarcia umowy przyrzeczonej, a także jej rodzaj i inne warunki zatrudnienia, czyli między innymi określenie wymiaru czasu pracy, określenie stanowiska czy wysokości wynagrodzenia za pracę.

Warto pamiętać, że roszczenia z tytułu niedotrzymania warunków umowy przedwstępnej przedawniają się z upływem roku od dnia, w którym miała zostać zawarta umowa przyrzeczona.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór promesy zatrudnienia skazanego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Promesa zatrudnienia skazanego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

promesa-zatrudnienia-skazanego-wzor
Promesa zatrudnienia skazanego wzór
17