Odmowa zatrudnienia po stażu – wzór

17 

Staż nie zawsze wiąże się z obowiązkiem podjęcia pracy u danego pracodawcy. W niektórych przypadkach staż z Urzędu Pracy może jednak zobowiązywać osobę zarejestrowaną do zawarcia umowy z organizatorem stażu.

Jeśli takie rozwiązanie przewiduje umowa stażowa, stażysta nie może bez uzasadnienia odmówić zatrudnienia po stażu. Naraża się bowiem na utratę statusu bezrobotnego, podobnie jak ma to miejsce w przypadku nieuzasadnionej odmowy podjęcia pracy. 

Warto pamiętać, że odmowa zatrudnienia po stażu z UP nie będzie wiązała się z negatywnymi konsekwencjami dla bezrobotnego, jeśli w takim piśmie powoła się on na fakty związane z realizacją założeń programu stażowego.

Przyczyną odmowy może być zatem między innymi fakt znalezienia innej pracy lub fakt założenia własnej firmy – oba przypadki realizują cel stażu – cel aktywizacji zawodowej osoby bezrobotnej. 

Należy wiedzieć także, że odmowa zatrudnienia po stażu to nie to, co rezygnacja ze stażu. W tym drugim przypadku mówimy już bowiem o rozwiązaniu umowy zawartej z organizatorem stażu. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór domowy zatrudnienia po stażu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa zatrudnienia po stażu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-zatrudnienia-po-stazu-wzor
Odmowa zatrudnienia po stażu - wzór
17