Rezygnacja z zatrudnienia po stażu – wzór pisma

17 

Zatrudnienie po stażu z UP nie zawsze jest obowiązkowe. Jeśli jednak umowa stażowa przewiduje takie zatrudnienie, to bezrobotny może zrezygnować z pracy po stażu jedynie w przypadku wykazania, że spełnione zostały podstawowe założenia programu stażowego. Rezygnacja z zatrudnienia po stażu bez konsekwencji jest możliwa, jeśli bezrobotny znalazł inną pracę lub założył własną działalność gospodarczą.

W zależności od tego, jaką umowę zawarł stażysta z pracodawcą, rezygnacja z zatrudnienia po stażu odbywać się będzie na zasadach określonych w Kodeksie pracy lub w Kodeksie cywilnym. Zasadniczo, każdą umowę można rozwiązać jednak za wypowiedzeniem lub za porozumieniem stron. 

Nasz wzór rezygnacji z zatrudnienia po stażu może wykorzystać każdy zarejestrowany bezrobotny, nawet ten, który nie znalazł innej pracy i nie rozpoczął własnej działalności gospodarczej. Od uzasadnienia takiej rezygnacji zależeć będzie, czy spotkają go z tego powodu negatywne konsekwencje. Stażysta może bowiem uzasadnić swoją rezygnację również między innymi złym stanem zdrowia czy mobbingiem w miejscu pracy.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z zatrudnienia po stażu – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-zatrudnienia-po-stazu-wzor-pisma
Rezygnacja z zatrudnienia po stażu - wzór pisma
17