Rezygnacja ze szkoły muzycznej – wzór

17 

Szkoła muzyczna nie jest szkołą obowiązkową, a to oznacza, że można w dowolnym momencie zrezygnować z pobierania w niej nauki. Jeśli do szkoły muzycznej uczęszcza osoba dorosła, samodzielnie składa ona rezygnację ze szkoły muzycznej. Kiedy zaś rezygnacja dotyczy ucznia niepełnoletniego, pismo w tej sprawie muszą złożyć za niego rodzice lub opiekunowie prawni.

Zasady rezygnowania ze szkoły muzycznej powinien określać regulamin placówki. Rezygnacja zawsze przyjmuje jednak formę pisemnego oświadczenia. Dokument można przygotować w oparciu o nasz wzór rezygnacji ze szkoły muzycznej, który wystarczy wypełnić i podpisać. Pismo uwzględnia dane ucznia, a także uzasadnienie rezygnacji – nie jest ono jednak obowiązkowe. 

Rezygnacja ze szkoły muzycznej powinna być skierowana do dyrektora placówki. Pismo składa się jednak w sekretariacie szkoły, najlepiej osobiście, choć można dokonać tego również listownie. Po uregulowaniu formalności dorosły uczeń lub rodzice ucznia niepełnoletniego powinni również odebrać z placówki wszystkie dokumenty dziecka. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły muzycznej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-szkoly-muzycznej-wzor
Rezygnacja ze szkoły muzycznej - wzór
17