Rezygnacja ze Szkoły Doktorskiej – wzór

17 

Każda osoba uczęszczająca do szkoły doktorskiej ma prawo zrezygnować z niej w dowolnym momencie. Pisemną rezygnację ze szkoły doktorskiej powinna złożyć wtedy wraz z uzasadnieniem swojej decyzji oraz wraz z opinią opiekuna naukowego lub promotora. Do pisma dołącza się także potwierdzenie rozliczenia się ze zobowiązań wobec jednostki i potwierdzenie rozliczenia z biblioteką. 

W przypadku podjęcia decyzji o rezygnacji uczestnik studiów doktoranckich powinien wypełnić i podpisać wzór rezygnacji ze szkoły doktorskiej, który składa na ręce kierującego placówką. Do rezygnacji niedoszły doktorant musi dołączyć także kartę obiegową i elektroniczną legitymację doktoranta, jeśli w dniu rezygnacji nadal jest ona ważna. 

Ponieważ rezygnacja ze szkoły doktorskiej wymaga uzasadnienia, warto pamiętać, że w piśmie można powołać się między innymi na sprawy rodzinne, ciężką chorobę, konieczność sprawowania opieki nad bliskim czy inne przyczyny związane z życiem prywatnym. Warto zadbać o dobre uzasadnienie takiego pisma zwłaszcza w przypadku, kiedy istnieje szansa, że doktorant zechce wznowić naukę w tej samej szkole.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze Szkoły Doktorskiej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-szkoly-doktorskiej-wzor
Rezygnacja ze Szkoły Doktorskiej - wzór
17