Rezygnacja ze szkoły podstawowej – wzór

17 

Rezygnacja ze szkoły podstawowej nie może być rezygnacją całkowitą – rezygnacją z dalszej edukacji – ponieważ zgodnie z przepisami obowiązek nauki trwa do momentu ukończenia 18. roku życia. Rezygnacja ze szkoły podstawowej musi zatem wiązać się ze zmianą placówki, do której dziecko uczęszcza, na przykład w związku ze zmianą miejsca zamieszkania rodziny.

Rezygnację ze szkoły podstawowej należy sporządzić w formie pisemnej. Dokument przygotowuje i podpisuje rodzic dziecka niepełnoletniego lub jego opiekun prawny, ewentualnie sam uczeń, jeśli ukończył 18. rok życia (powtarzał klasy). Pismo należy skierować do kierującego placówką, czyli do dyrektora szkoły.

Jeśli rezygnacja wiąże się ze zmianą szkoły, wraz z oświadczeniem dla dyrektora szkoły, do której dziecko aktualnie uczęszcza, należy sporządzić też wniosek o przyjęcie dziecka do innej placówki. Warto pamiętać przy tym, że aby dziecko mogło zostać przyjęte do innej szkoły podstawowej, konieczne jest odebranie jego dokumentów z poprzedniej szkoły – w tym przede wszystkim ostatniego świadectwa. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły podstawowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-szkoly-podstawowej-wzor
Rezygnacja ze szkoły podstawowej - wzór
17