Wzór rezygnacji ze stanowiska kierowniczego – wzór pisma

17 

Każdy ma prawo zrezygnować ze stanowiska kierowniczego w firmie. Taki awans nie zawsze okazuje się bowiem w pełni korzystny dla pracownika. Często wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami, pracą po godzinach, ze stresem i ogromną odpowiedzialnością. Rezygnacja ze stanowiska kierowniczego składana jest na ręce pracodawcy. Należy pamiętać przy tym, że przełożony nie ma obowiązku jej przyjmować. Jeśli pracodawca nie zgodzi się na rezygnację pracownika, ten ma już tylko jedno wyjście – zwolnienie z pracy.

Warto wiedzieć, że rezygnacja ze stanowiska kierowniczego może odbywać się na dwa sposoby. Najkorzystniejszy sposób to zawarcie porozumienia, czyli aneksu zmieniającego do umowy o pracę. Jeśli jednak strony nie są zgodne co do rezygnacji pracownika, temu pozostaje już jedynie możliwość złożenia wypowiedzenia umowy wraz z propozycją zawarcia jej ponownie na innych warunkach.

Ponieważ w procesie rezygnacji bardzo ważne jest dobre umotywowanie podjętej decyzji, pismo do pracodawcy warto przygotować w oparciu o nasz sprawdzony wzór rezygnacji ze stanowiska kierowniczego. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór rezygnacji ze stanowiska kierowniczego – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-stanowiska-kierowniczego-wzor-pisma
Wzór rezygnacji ze stanowiska kierowniczego - wzór pisma
17