Rezygnacja z pełnienia funkcji członka zarządu wzór

(1 opinia klienta)

17 

Rezygnacja z pełnienia funkcji członka zarządu to jednostronne oświadczenie woli. Dla swojej skuteczności takie oświadczenie nie wymaga uzyskania zgody innych wspólników. Co więcej, rezygnacja nie wymaga zachowania żadnej formy szczególnej – może być złożona nawet ustnie – jednak dla celów dowodowych lepiej zawrzeć ją na piśmie.

Można wykorzystać w tym celu nasz gotowy do wypełnienia wzór rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu. Pismo nie wymaga uzasadnienia. Ważne, aby zostało złożone w taki sposób, aby spółka mogła się o nim dowiedzieć – wtedy będzie skuteczne.

Jeśli umowa spółki nie określa sposobu złożenia rezygnacji z pełnienia funkcji członka zarządu, to oświadczenie można wysłać wspólnikom mailowo, listownie czy nawet faksem.

Należy pamiętać, że rezygnacja z pełnienia funkcji członka zarządu wymaga zgłoszenia zmian w zarządzie do sądu rejonowego. Były członek zarządu nie ma już uprawnień, aby złożyć stosowny wniosek. Może jednak skierować do sądu zawiadomienie o zaistniałych zmianach. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Rezygnacja z pełnienia funkcji członka zarządu wzór

  1. Marcelina D.

    szybko, sprawnie i poprawnie!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-pelnienia-funkcji-czlonka-zarzadu-wzor
Rezygnacja z pełnienia funkcji członka zarządu wzór
17